OK

 

در رژيم غذايي و تمرينات ورزشي خود تجديد نظر کنيد

تناسب اندام را با متخصصين اندام سازان تجربه کنيد

شما در رژيم غذايي و تمرينات ورزشي خود تجديد نظر کرده‌ايد و به نظر مي‌آيد مقداري وزن از دست داده‌ايد، آن چند کيلوي آخر به نظر نمي‌خواهند تکان بخورند. چرا؟

 

۱۲ علت در اينجا آمده است که ممکن است برنامه‌هاي لاغر شدن شما را به هم بريزد :

۱ . شما محروميت از خواب داريد

بر طبق نظر سنجي گالوپ ، ۴۰ درصد از مردم هر شب کمتر از ۷ ساعت خواب دارند. بدون اين زمان با ارزش براي خاموش شدن چشم، هورمون استرس و همچنين قند خون و انسولين همگي افزايش مي‌يابد که ممکن احساس گرسنگي را براي شما ايجاد کنند. به گفته جي جي ويرجين، يک متخصص مشهور در تغذيه و تناسب اندام ، خواب همچنين منجر به مقاومت انسولين ميشود که چربي سازي را براي بدن شما ساده‌تر ميکند .

۲ . تمرين سخت را بهانه‌اي براي خوردن ميکنيد

يوري الکيم متخصص  تغذيه و تناسب اندام و نويسنده “رژيم و انرژي در تمام روز” ميگويد فقط به خاطر اينکه شما ۷۰۰ کالري در ورزش سوزانده‌ايد بدين معنا نيست که شما آزاديد هر چه ميخواهيد بخوريد. شما همچنين نميتوانيد چيزي را با قصد سوزاندن آن در آينده بخوريد ، چرا که ورزش زياد منجر به بيش تمريني و افزايش وزن ميشود. در عوض، غذايي بخوريد که به شما سوخت لازم براي ورزش را برساند و شامل يک ميان وعده کوچک براي بازيابي باشد .

۳ .تيروئيد شما مشکل دارد

عملکرد تيروئيد براي سوخت و ساز مهم است و کارشناسان معتقدند مشکلات تيروئيد يکي از مسائل بي علامت است که ميتواند بر سر راه کاهش وزن قرار گيرد .

۴ . شما وعده‌هاي کوچک را در دفعات بسيار ميخوريد

ممکن است تصور کنيد خوردن وعده‌هاي کوچک هر ۲ تا ۳ ساعت به شما کمک مي‌کند که قند خون خود را پايدار سازيد و شما را از پر خوري دور نگه مي‌دارد”. اما اين ميتواند در حقيقت انسولين شما را بالا ببرد به طوري که شما به چربي ذخره خود دسترسي پيدا نکنيد. اگر شما يک ترکيبي از پروتئين بدون چربي ، ميوه‌هاي کم کربن و سبزيجات ، غلات کامل و چربي‌هاي سالم را بخوريد شما احساس پر بودن بيشتر و طولانيتر خواهيد داشت و همچنين وزن کم ميکنيد .

۵ . شما مقادير زيادي قند ميخوريد و حتي اين را نميدانيد

ويرجين مي‌گويد “آشکار است که خود قند تنها مشکل ما نيست”. قندهاي موجود در ماست و غذاهاي فراوري شده ميتواند شما را در کاهش وزن با مشکل مواجه کند. فروکتوز بدترين است زيرا مستقيما به کبد مي‌رود و در آنجا توليد چربي ميکند. همچنين اشتهاي شما را بالا مي‌برد بنابراين شما بيشتر مي‌خواهيد و مي‌خوريد ولي هنوز گرسنه‌ايد. بنابراين برچسب‌ها را بخوانيد و قند مصرفي خود را کم کنيد .

۶ . شما استرس داريد

يک مطالعه اخير نشان داد که زنان زماني که تحت استرس هستند سالي ۱۱ پوند چاق‌تر مي‌شوند. استرس، کورتيزول را افزايش مي‌دهد که باعث شکسته شدن عضلات و کاهش سرتوئين مي‌شود بنابراين شما طلب غذاي شيرين بيشتر مي‌کنيد چرا که کورتيزول اسيد معده را کاهش مي‌دهد و شما به طور موثر هضم نميکنيد بنابراين گرسنه‌تر ميشويد .

۷ . شما بيش از حد تمرين مي‌کنيد

تمرين بيش از حد ميتواند نتيجه معکوس دهد. تمرين با فاصله بهترين کار براي کاهش وزن است و همچنين شما ميتوانيد در يک زمان کوتاهي کمتر تمرين کنيد. مطمئن شويد که تمرين را ۲ يا سه بار در هفته انجام دهيد زيرا از نظر رواني و جسمي آسيب زننده است “.

۸ . شما چربي کافي نمي‌خوريد

بدن شما نياز به چربي دارد تا چربي بسوزاند اما نکته اين است که نوع مناسب از چربي را براي خودن انتخاب کنيد . چربي سالم مانند آنهايي که در ماهي ، روغن زيتون، روغن نارگيل، آجيل و دانه‌ها است بهترين نوع چربي هستند .

۹ . شما دچار کمبود ويتامين دي هستيد

ويتامين دي در واقع يک هورمون پيشرفته است که مسئول بسياري از کارهاي بدن است و بدون آن شما نمي‌توانيد چربي بسوزانيد. بنابراين از دکتر خود بخواهيد که سطح ويتامين دي شما را چک کند و غذاهاي غني از ويتامين دي مانند ماهي آزاد ، ساردين و شير گاو بخوريد .

۱۰ . شما خيلي دير غذا مي‌خوريد

شما ممکن است يک عادت غذاي سبک در زمان خواب داشته باشيد ولي اين ميتواند مانع اين شود که بدن شما در زمان ايده‌آل يعني در شب چربي بسوزاند پس سعي کنيد شام را در يک ساعت مناسب بخوريد و سپس آشپزخانه را تعطيل کنيد .

۱۱ .بدن شما سمي است

سموم محيطي همه جا هستند و ميتوانند عملکرد هورمون‌هاي شما را مختل کنند ، دماي بدن شما را پايين بياورند و بدن شما را مجبور کنند که چربي نگه دارد. شما نمي‌توانيد کاملا سم‌ها را حذف کنيد ولي خوردن فيبر بسيار ، پروتئين ، سبزيجات سبز، حذف کردن و کاهش حضور در برابر آلودگي ميتواند به سم‌زدايي بدنتان کم کند .

۱۲ .شما با رژيم يويو بازي مي‌کنيد

شما سعي مي‌کنيد خوب باشيد و به رژيم غذايي پايبند باشيد اما اين يک راه خوب براي حفظ کاهش وزن نيست؛ مطالعات نشان مي‌دهد حتي ميتواند شانس بيماري‌هاي قلب عروقي را افزايش دهد. در عوض ، تمرکز خود را بر روي سلامت خود بگذاريد و نه وزنتان .

اين چيز زيادي نيست که من چند کيلو وزن کم کنم. اين مهم است که ميخواهم چه کسي شوم؟ نظر شما در باره اين مقاله چيست؟نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد

پس همين الان بر روي فرم درخواست برنامه کليک کن و مسير رسيدن به روياهات رو با جديد ترين متد هاي فيزيولوژي ورزش اغاز کن گروه اندام سازان با شما تا انتها ميماند

 

 

1394/02/29
Bookmark and Share   شماره خبر :7 تعداد بازدید :3424

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload